Co to jest CFR-1 i jak mogę go dostać?

CFR-1 «Certyfikat rezydencji podatkowej» - to certyfikat, czyli certyfikat rezydencji, który urzędowo potwierdza istnienie związku podatkowego między osobą fizyczną / indywidualnym przedsiębiorcą / osobą prawną a państwem polskim.

Zaświadczenie to jest niezbędne, aby uniknąć podwójnego opodatkowania (w swoim kraju oraz w kraju faktycznego zamieszkania, w naszym przypadku w Polsce).

Uzyskanie certyfikatu rezydencji podatkowej.

Certyfikat możesz otrzymać na 2 sposoby:

1. Zgłoś się osobiście do Urzędu Skarbowego w miejscu swojej rejestracji lub w miejscu rejestracji firmy, wypełnij wniosek i zapłać 17 zł w urzędzie skarbowym.

Wniosek można wypełnić w urzędzie skarbowym lub przygotować wcześniej. Formularz wniosku nosi nazwę «Wniosek o wydanie zaświadczenia o miejscu siedziby lub urzędu dla celów podatkowych» («certyfikat rezydencji») - CFR-1.

Pamiętaj, że jeśli zapłaciłeś za wydanie CFR-1 za pośrednictwem aplikacji bankowej, musisz przesłać potwierdzenie płatności i mieć je przy sobie w formie papierowej.

2. Wysłanie wniosku pocztą.

Należy wypełnić «Wniosek o wydanie zaświadczenia o miejscu siedziby lub urzędu dla celów podatkowych» («certyfikat rezydencji») - CFR-1, wpłacić 17 zł na numer rachunku podatkowego (numery kont znajdziesz na stronie swojego urzędu skarbowego), dołączyć potwierdzenie wpłaty i przesłać pocztą na adres urzędu skarbowego (adres urzędu skarbowego znajdziesz również na stronie internetowej).

Następnie w ciągu 7-14 dni urząd skarbowy przygotuje dla Ciebie to zaświadczenie o rezydencji, a następnie w zależności od wybranej przez Ciebie formy odbioru dokumentu (możesz wybrać odbiór osobisty, odbiór przez osobę upoważnioną, odbiór pocztą listownie) dostarczy go Państwu.

Otrzymany certyfikat należy przekazać klientowi.

INNE PYTANIA Z TEJ SEKCJI